Андрій Галицький: «Вирішальним чинником успіху зіграла сміливість – відкрити 25 закладів за 10 місяців»

   Lviv Croissants – це українська мережа пекарень із широким асортиментом великих свіжоспечених круасанів з різними начинками. Всього два роки знадобилося компанії, аби стати національною мережею, що об’єднує 70 закладів. Андрій Галицький, засновник та співвласник компанії Фаст Фуд Франчайзинг Груп та торгової марки Lviv Croissants, розповів нам, який непередбачуваний випадок став поштовхом до відкриття цього бізнесу, як йому вдалося так швидко масштабувати мережу та які має плани на майбутнє.

   Як прийшла ідея використовувати круасани у вигляді основи для сендвічів? Скільки видів круасанів можна знайти в меню сьогодні?

Кожна справа починається з ідеї, і у моєму випадку також… Хочу розповісти Вам коротку історію, яка відбулась зі мною трохи більше трьох років тому, під час чергового фуд-тестінгу для нового меню одного з моїх закладів громадського харчування, в асортименті якого для дегустації були круасани. Тоді я і не здогадувався, який бізнес можна розпочати, взявши за основу круасан. Трапилась непередбачувана ситуація. Випадкове недотримання технології розморожування та випікання круасанів призвело до отримання надзвичайно смачних великих за розмірами круасанів, що надалі поклало основу успішному бізнесу ТМ «Львівські круасани».
Зрозумівши, що даний продукт є ексклюзивним та неординарним, я почав задумуватись, «А з чим я хочу його з’їсти?» Як будь-який чоловік, я люблю м'ясо та не відмовлюсь від яєчні. Тому саме ці інгредієнти ввійшли до складу першого фірмового сендвіч-круасану – «Львівський», який став бестселером і до сьогодні займає лідируючі позиції в реалізації по мережі. Згодом ми створили решту смачнючих сендвічей, таких як Галицький, Королівський, Селянський і т.д., які увійшли до фірмового меню пекарень ЛК.
Сьогодні нашим гостям ми можемо запропонувати меню з 30-ти ситних та 15 солодких круасанів, або пропозицію «Створити собі самим свій улюблений круасан», самостійно обираючи поєднання начинок з меню додатків.

Всього за 3 роки мережа Lviv Croissants зросла до 70 закладів різних форматів в різних містах України. У чому секрет успіху? 

5 березня 2015 року ми відкрили першу нашу пекарню у місті Львові за адресою проїзд Крива Липа 9. Відкриття було напруженим, адже ми представляли новий формат швидкої їжі, який був невідомим для львівського споживача. Протягом короткого періоду ми відкриваємо ще чотири власні пекарні у Львові в різних локаціях (центр міста, неподалік вишів, біля офісного центру). Отримавши чудові обороти коштів, практично стабільний фуд-кост та відпрацювавши операційні процеси, я зрозумів, що цей формат можна масштабувати по всій країні.
Але як це зробити? Відкривати власні заклади за межами Львова?
Для мене це було неможливим через відсутність достатньої кількості коштів, які були би необхідні для швидкого масштабування мережі власних закладів. Також не було структури (команди), яка би могла системно керувати і управляючих-менеджерів пекарнями в інших містах, а саме контролювати, мотивувати, вирішувати безліч операційних і організаційних питань пов’язаних з діяльністю закладу.
Тому єдиним логічним рішенням було розвивати (масштабувати) мережу за допомогою моделі франчайзингу. І це було вірне рішення, адже наші франчайзі – це самомотивовані управляючі менеджери закладом, тому що він їх власний, і вони інвестували власні кошти, і варіанту, окрім того щоб працювати на якість і нарощувати обороти, немає!
Ця стратегія дала мені та моїм партнерам, можливість відкрити 25 пекарнь ЛК в перший рік і 20 в другий.

На сьогоднішній день в мережі успішно працює 70 пекарень.

Отже у чому секрет успіху?
Створивши унікальний формат закладу швидкого харчування і перевіривши його бізнес
модель на життєпридатність, ми:

  • А. Упакували його як могли в симпатичну упаковку (назву, лого, дизайн)
  • Б. Розмістили пропозицію про франшизу в інтернет каталогах
  • В. Представили наш формат (ризикнули, бо дорого) на виставці франшиз в форматі діючого закладу, де ми випікали, продавали нашу продукцію нашим же майбутнім франчайзі-парнерам. Де вони (дуже важливо) змогли спробувати продукт, а не просто дивитись на картинки.
  • С. Ну і на кінець, вирішальним чинником успіху, на мій погляд, зіграла сміливість – відкрити 25 закладів за 10 місяців після першої виставки. Чому сміливість? Ну напевно, тому що нас було семеро (а зараз в офісі працює команда з 35 людей), і ми тверезо розуміли, що якісно відкрити таку кількість закладів нереально. Але ми не побоялись і саме це дало нам перевагу в тому, що ми швидко стали мережею з немалою кількістю закладів, зайнявши стратегічні локації в містах. Це дуже важливо, адже побачивши класний трендовий продукт на ринку, великі потужні конкурентні компанії (на той час) могли би скопіювати нас і зробити подібну мережу. Але ситуація склалась по-іншому і ЛК менше ніж за рік - національна мережа, і вже якось і не логічно копіювати, тому що ти вже будеш «другим» на ринку. Після того як ми «закріпились на ринку» настав час створити команду для налагодження системної роботи і контролю мережі, написання стандартів, інструкцій, і т.д.

Але нічого з вище переліченого не спрацювало б без наших франчайзі партнерів, які повірили в нас і допомогли зробити наш Бренд таким, який він є зараз.

Lviv Croissants – це робота з монопродуктом. Розкажіть про переваги такої концепції. Наскільки зручно працювати з таким форматом по франчайзингу? Які формати (S, M або L) більш популярні серед франчайзі?

Основна перевага роботи з монопродуктом – це легкість в приготуванні великого асортименту позицій, а значить що - стандартна якість основи усього асортименту. Саме якість – це запорука конвертації Ваших гостей, покупців. Задоволення від того, що продукт якісний - дуже важливе також і для персоналу, який з задоволенням продає цей продукт. Це теж дуже важливо і додає сили бренду.
Так в чому ж легкість роботи з монопродуктом саме в закладі швидкого харчування? В нашому випадку, це:

  • А. єдина основа для усього асортименту круасанів, як наслідок це відсутність великої кількості основних продуктів, інструкцій приготування, безлічі додаткових інгредієнтів, що має прямий вплив на якість.
  • Б. відсутність заготовок завчасно приготовлених сендвічей чи інших виробів уже з начинкою і їх своєчасного списання у разі не продажу , і як наслідок безпека їжі.
  • В. приваблива ціна на продукцію, адже наша бізнес модель не потребує закладання в маржу великого відсотку списання.

Пекарня класу М площею 50-100 м.кв. найбільш популярна серед франчайзі-партнерів.
Інвестуючи близько 45-50 тисяч доларів партнер уже на третій місяць роботи пекарні може отримувати 2-4 тисячі доларів чистого доходу на місяць.

Розкажіть про Ваш новий форматі Lviv Croissants Drive? Чи плануєте масштабувати цю концепцію?

Перший LC Drive, відкриється в Черкасах, другий у Львові в другій половині 2019 року. Я переконаний , що даний формат, а саме головне наш продукт буде популярний серед водіїв.

Чи хочу я в подальшому маштабувати LC Drive? Звичайно, що так. Але ми маємо розуміти, що в нашій країні, підприємцям які вирішать відкрити LC Drive, інвестуючи понад 250 тисяч доларів, буде дуже не просто взяти в оренду, чи в користування, або купити в кінці кінців цю земельну ділянку, оскільки вони стикнуться з численними корупційними перепонами зі сторони влади.
Тому, на мій погляд, відкриття даного формату буде під силу окремим інвесторам, чи структурам.

Серед Ваших планів – активний розвиток на міжнародному ринку. Що чекаєте від інвесторів-франчайзі і яку бізнес-модель готові запропонувати? Як будете адаптувати бізнес під інші країни?

У 2018 я планував вийти на ринок Азербайджана, Грузії та Казахстана. На жаль, або на щастя переговори з інвесторами цих країн затягнулись, а з окремими взагалі припинились. При чому ініціювали режим «Не спішити» саме ми. Ми змінили для себе портрет нашого ідеального Мастер франчайзі.
Вихід на міжнародний ринок для нас це першочергово довгострокові бізнес-відносини з партнером, який готовий розвивати свою мережу під нашою торговою маркою у своїй країні.